En Popüler Sosyal Medya Uygulamasından Yeni Özellik

Günümüzde 7’den 70’e herkesin cebinde artık akıllı telefonlar var. Bu telefonlar bulunduğumuz dijital dünyada birçok amaca hizmet eden uygulamalar ile dolu. Alışverişlerden tutun da sosyalleşme aracı olarak da kullanılan bu uygulamalardan en popüler olan instagram uygulaması yeni özelliği ile güncellendi.

Messenger Rooms

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde insanlar bu uygulamalar sayesinde yeri geliyor özlem gideriyor, yeri geliyor toplantılar düzenleyip işlerini hallediyor. Instagram uygulaması da bu sürece ayak uydurarak yeni bir özellik ile karşımızda. Messenger Rooms özelliği, uygulama üzerinden görüntülü toplantı ile görüşme yapmak isteyenlere hizmet etmek amacı ile geliştirildi. Instagram uygulamasında mesajlaşmanın yanı sıra ilk olarak sesli aramalar yapılabiliyordu. Daha sonra görüntülü konuşma özelliği ile maksimum 8 kişi ile iletişime geçilebiliyordu. Son güncelleme olan Messenger Rooms özelliği sayesinde ise bu konuşmalar 50 kişi ile toplantı haline dönüştürülerek kullanıcılara yeni bir kolaylık sağladı.

Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?

 • İnstagram uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan “direct” kısmına tıklayın.
 • Yine sağ üst köşede bulunan kamera butonuna dokunun.
 • Bir oda oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra oda yaratı seçin.
 • Arkadaşlarınızı davet edin ve sonra gönder butonuna basın.
 • Konferans daveti gönderilen kullanıcılar, kabul ettikleri takdirde toplantıya katılabileceklerdir.
İnstagram messenger rooms

Zamandan Tasarruf

Facebook uygulamasının kurucusu olan Mark Zuckerberg, 2012 yılında kendi sayfası üzerinden instagram uygulamasını satın aldığını bildirmişti. Daha sonra Whatsapp uygulaması ile de 2014 yılında yolları kesişti ve birçok özellikle gün geçtikçe uygulamalar geliştirildi. İlk olarak Facebook güncellemesi olan Messenger Rooms, daha sonra instagrama entegre edilerek oluşturuldu. Kullanıcılar artık Facebook hesabı olmasa da instagram hesapları üzerinden bu özellikten faydalanabiliyor. Bu konferans özelliğinin en önemli avantajı zamandan tasarruftur. Anında toplantı düzenleme ile işlerinizin aksamasına imkan vermezsiniz, birçok kişi ile aynı anda sosyalleşerek haberdar olabilirsiniz. Kullanım alanı olarak da hemen hemen her sektöre fayda sağlar. Özellikle de zorlu olan Covid-19 sürecinde eğitim, bankacılık ve sigortacılık gibi önemli sektörlerde en iyi hizmet konferans görüşmeleri ile rahatlıklar verilebilir hale gelmiştir.

2 Comments

 1. İsmim 02/06/2020 at 12:52- Cevapla

  Yorumum

 2. Yusuf 02/06/2020 at 12:59- Cevapla

  Ben kullanıyorum
  güzel.

Yorum Yaz. (Sadece isminiz yayınlanacaktır)