Mutlaka Oynamak İsteyeceğiniz, İptal Edilmiş 5 STAR WARS Oyunu

     
Daha önce iptal edilen Star Wars oyunları neden iptal edildi hiç duydunuz mu? Eminim bir çoğunuz duymamıştır. Oynadığımız bir çok Star Wars oyununun yanında kaçırdığımız, oynayamayacağımız oyunlar da var. Bunların arasında açık dünya ve ödül avcılığı yaptığımız oyunlar da var. Gelin bu oyunları biraz inceleyelim.
     
 
Star Wars 1313

Star Wars 1313

     Star Wars 1313, oyuncuları Star Wars’ın suçlu yeraltı dünyasına dahil etmek için tasarlandı. Prequel üçlemesinin çoğunda görülen bir dünya olan Coruscant’ın keyifsiz 1313. seviyesini çalıştıran bir ödül avcısı rolünü üstleneceksiniz. Ancak söylentiler oyuna çok uzun sürmedi, karakteriniz oyunun süresi boyunca kontrolünü üstleneceğiniz Boba Fett’den başkası tarafından öldürülmeyecekti.

     Star Wars 1313, E3 2012’de 6 dakikalık bir oynanış videosu gösterilene kadar geliştiriliyordu. Ne yazık ki bu macera, LucasArts’ın 2013 yılında, Star Wars serisini 4 milyar dolara satın alan Disney tarafından kapatılmasından sonra iptal edildi.

     
 
     Maul aka Battle of the Sith Lords

Maul aka Battle of the Sith Lords

     Red Fly Studio tarafından geliştirilen Maul aka Battle of the Sith Lords bizi Darth Maul’un kaotik dünyasına götürüyor. Maul önceki oyunlara göre  daha gerçekçi bir düello deneyimi sunuyordu. Ancak oyun sadece prototip aşamasındayken 2011’de iptal edildi. Geliştiriciler iptal edilmesinin nedeni olarak Disney’in satın alım sürecinin yaklaşmasını öne sürüyor.

 
     Project Ragtag

Project Ragtag

     Project Ragtag, Star Wars’ın en iyi oyunlarından biri olacaktı. Dead Space geliştiricisi Visceral Games, Uncharted senaristi ve kreatif direktörü Amy Hennig ile birlikte, Episode IV ve V arasında bir hikaye tabanlı lineer macera çizdi. Oyunun belirli mekaniklerini ve bir kurtarma görevini içeren demosu yapıldı. Ne yazık ki, Visceral Games 2017’de kapatıldı ve oyun iptal edildi.

 
     Orca

Orca EA Star Wars

     EA’in “greater depth and breadth to explore” sözleriyle ifade ettiği yani daha derin ve geniş bir alana sahip olacak olan Orca, Uncharted gibi tek oyunculu hikayeli oyun tarzı ile devasa bir açık dünya oyunu karışımı olacaktı. Kotaku’dan Jason Schreier, bu tarz bir oyunun geliştirme sürecinin çok uzun olacağı nedeniyle projenin rafa kaldırıldığını açıkladı. Daha sonra projeyi daha küçük ölçekli olan “Viking” projesine dönüştürdüler.

 
     Viking

Star Wars Viking

     Son 3 yılda iptal edilen, Viking isimli 3. oyunu hakkında çok fazla bir bilgi yok. Ancak bu oyunun popüler Battlefront serisine bir dönüş olarak tasarlandığını biliyoruz. EA Vancouver’a ek olarak Need For Speed serilerinden bildiğimiz Londra merkezli Criterion, projeyi yeni nesil konsollar çıkana kadar çıkarabilmek için yardım edecekti. Ancak 1,5 yıllık geliştirme süresi yetersiz olacağı için 2019’da iptal edildi. Aynı yılda Star Wars Jedi: Fallen Order satışa sunuldu.

Star Wars Jedi Fallen Order

Yorum Yaz. (Sadece isminiz yayınlanacaktır)