GTA 5 Epic Store’da Ücretsiz oldu!

Dünkü GTA ” 5 Ücretsiz mi olacak? ” yazımda da belirttiğim gibi Epic Games’in 1 haftadır açıklamak için geri sayım yaptığı ve oyuncularda büyük beklentiler uyandırdığı bu haftanın ücretsiz oyunu açıklandı. Bir hafta boyunca en çok adı geçen oyun olan GTA 5 ücretsiz oldu. Bu yazımda nasıl sahip olabileceğinizi de anlatacağım.

GTA 5 ücretsiz

İlk tahminim Gears of War 4 olmasına rağmen bir çoğumuzun tahmin ettiği büyük oyun GTA 5 ücretsiz olarak Epic Store ‘da yayınlandı. Şimdi bir çok insanın aklında yeni sorular belirecektir. Epic Games resmen çıldırdı. Acaba Steam’in tahtı sallanacak mı? Ya da GTA 5 ücretsiz olması GTA 6’nın habercisi olabilir mi? Bunları ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Şimdi Epic Store’dan GTA 5 ücretsiz nasıl indirilir konusuna gelelim.

GTA 5 Ücretsiz Nasıl İndirilir?

Öncelikle bu yazıyı ne zaman okuyorsunuz bilmiyorum ama bu saatlerde Epic Games Store kilitlenmiş durumda. Muhtemelen siteye bile giremeyeceksiniz. Eğer böyle bir durum varsa biraz yoğunluğun azalmasını beklemeniz gerekecek. Şimdi adım adım GTA 5 ücretsiz nasıl indirilir anlatıyorum.

  1. Öncelikle Epic Games launcher bilgisayarınızda yüklü değilse yüklemek gerekiyor. Bilmeyenler için bu Steam ile benzer bir program. Buraya tıklayarak launcher’ı bilgisayarımıza kuruyoruz.
  2. Kurduktan sonra launcher’a giriyoruz. 300mb kadar bir güncelleme yapıyor. Daha sonra Epic Games üyeliğiniz varsa giriş yapmanız, yoksa da üye olmanız gerekiyor.
  3. Üye olurken ya da GTA 5’i ücretsiz kütüphanemize eklerken 2 adımlı doğrulama istiyor yani cep telefon numarası girmeniz gerekecek.
  4. Sol üst menüden MAĞAZA butonuna tıklayarak Epic Games Store mağazasına gidiyoruz. Ücretsiz oyunlar kısmında GTA 5’i direk göreceksiniz. Oradan kütüphanenize ekleyebilirsiniz ve GTA 5 ücretsiz bir şekilde ömür boyu sizin olabilir.

NOT 1: Epic Games’sunucularında oluşan aşırı yoğunluktan dolayı giremeyebilirsiniz. “403 Forbidden” veya benzeri hatalar alırsanız bu sizden kaynaklanmıyor. Sık sık deneyebilir, sunucular rahatladığında GTA 5 oyununa hiçbir para vermeden sahip olabilirsiniz.

NOT 2: GTA 5 ücretsiz olarak kütüphanenize eklendikten sonra aynı zamanda 60TL’lik Epic Coupon yani 60 TL lik bir indirim kuponu da hesabınıza eklenecek. Bu kuponu 80TL ve  üzeri oyunlarda kullanabilirsiniz.

Epic games indirim kuponu

Yorum Yaz. (Sadece isminiz yayınlanacaktır)