GTA 5 Ana Karakterler

     Bildiğiniz üzere GTA 5 oyununu 3 farklı karakter ile oynuyoruz. Bazen görev gereği bazen de keyfi olarak karakterler arasında geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Gelin GTA 5’te karakter nasıl değiştirilir görelim.

     Öncelikle default kontrol ayarlarında oynuyor olmanız gerekiyor. Eğer değişiklik yaptıysanız söyleyeceğim tuş kombinasyonlarını ayarlardan kontrol ederek sizde karşılık gelen tuş kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

     Eğer bilgisayarda oynuyorsanız, sol alt tuşuna basılı tuttuğunuzda karşınıza karakter değiştirme ekranı çıkacak. Sol alt tuşunu bırakmadan farenizi sağa, sola veya yukarı hareket ettirerek Trevor, Franklin ya da Michael karakterlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Seçtikten sonra sol alt tuşunu bıraktığınızda geçiş animasyonu başlayacaktır.

    Eğer PS3, PS4, Xbox360 ya da Xbox One oyuncusuysanız, oyun kolunuzun sol tarafında bulunan yön tuşlarından alttaki tuşa basılı tuttuğunuzda karşınıza karakter değiştirme ekranı çıkacak. Bilgisayarda olduğu gibi bu tuşu bırakmadan sağ analog ile istediğiniz karakter üzerine geldikten sonra basılı tuttuğumuz tuşu bırakabilirsiniz. Daha sonra geçiş animasyonu başlayacaktır.

Yorum Yaz. (Sadece isminiz yayınlanacaktır)