1 Mayısta, 6 bölümden oluşan 1. sezonu yayınlanan Into The Night dizisi Netflix’te en popüler ilk 10 dizi arasına girdi. Genel anlamda bakınca beğendiğim Into The Night 1. sezonunu kısaca ve kendimce inceleyeceğim. Henüz izlememiş olanlar rahatlıkla yazımı okuyabilirler, incelemem spoilersız olacak 🙂

     Yaşanan kozmik olaylardan dolayı Güneş doğduğu yerdeki bütün canlıları öldürmektedir. Bunu olayın saatlerinde öğrenen bir Nato askeri, Brüksel havaalanında kalkmak üzere olan bir uçağı kaçırır ve pilota batıya gitmesini söyler. Bu şekilde olaylar ile başlayan Into The Night dizisinde güneşe karşı bir yarışa başlayan bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini izliyoruz.

     İlk sezon 6 bölümden oluşuyor ve her bir bölüme, 6 ana karakterden birinin adı verilmiş. Her bölümde odaktaki karakterin hikayesini daha ayrıntılı bir şekilde, güzel ve yerinde flashbackler ile öğreniyoruz. Çoğunlukla gerilim tarzında geçen Into the Night bazı bölümlerde duygusal sahneler de içeriyor. Karakterlerin yaşadığı psikolojik sıkıntılar, ikilemler, zamana karşı karar vermekte yaşanan zorlukların verdiği gerilim bana tam olarak geçti ve genel olarak baktığımızda diziyi oldukça beğendim. Aynı zamanda bilim kurgu dizisi olmasına rağmen gerçeklikten uzaklaşmamaları da gayet güzel.

     Belçika yapımı bir Netflix projesi olan Into The Night’ın yönetmenliğini Muhafız, Scandal ve Narcos gibi dizilerden tanıdığımız Jason George yapıyor. Dizinin senaryosu Jacek Dukaj’ın The Old Axolotl romanından uyarlanmıştır. Oyuncu kadrosunda Türk oyunculardan Mehmet Kurtuluş’ta yer alıyor. Ayaz karakteriyle gördüğümüz Mehmet Kurtuluş dizide ana karakterlerden biri. Herşeyiyle sanırım en çok beğendiğim karakter de Ayaz oldu.

     Benim gibi bir bölüm izleyeyim deyip büyük ihtimalle tamamını bir oturuşta izleyeceğiniz sürükleyici bir dizi. Kesinlikle öneriyorum ve 2. sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Mehmet Kurtuluş Into the Night

Yorum Yaz. (Sadece isminiz yayınlanacaktır)